Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkelqim Berberi - Goce Pejane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Gocë e bukur, gocë Pejane
Ma e bukura e kësaj ane
Aromë pranvere erë blini
Engjellush nga Dukagjini
Je e këndshme je mahnitëse
Me shikime aq flladiste
Ti më more më rrëmbeve
Zemrën time ti e theve

Moj gocë Pejane, moj gocë magjike
Shumë të deshta prore më ike
Sa shumë halle shqetësime t'reja
Perëndeshë gocë nga Peja
Moj gocë Pejane, moj gocë magjike
Shumë të deshta prore më ike
Sa shumë halle shqetësime t'reja
Perëndeshë gocë nga Peja (2x)

Moj gocë Pejane por si bjeshka
Aq krenare sikur bjeshka
Ty gjithë jetën të adhurova
Që të dua kur s'pushova
Oh jo kur nuk pushova


Ky tekst u dërgua nga Onur Kasa

Shkelqim Berberi - Goce Pejane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Goce Pejane".
3. Video është e këngës "Goce Pejane", por nuk këndohet nga Shkelqim Berberi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkelqim Berberi:


Komente 0