Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Sadiki & Përparim Brati - Vajzë Hasjane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Oooo o moj vajz hasjane por si pellumbesh 2x
Zemren ti ma kanaqe kur te shoh tuj qesh 2x

Kuqe,bardh,e gjat me at bel te holl 2x
Syri yt shkelqen kur te shof ne shkoll 2x

Ner shoqe rrethu e me libra ne dor x2
Rrin e perqafume e zonja ne shkoll x2

Thuja kenkes tende moj hasjanja ime x2
Lulzo ne behar si nje shqipe trime x2

T’ka fal zoti te bukur vetullat gajdan x2
Fluturo si flutur se spo gjej derman x2

Hajde lidhim besen e te vem kuror x2
Ti mbushim oborrer hajde me dasmor x2


Ky tekst u dërgua nga Lauris Brati

Shkumbin Sadiki & Përparim Brati - Vajzë Hasjane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzë Hasjane".
3. Video është e këngës "Vajzë Hasjane", por nuk këndohet nga Shkumbin Sadiki & Përparim Brati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Sadiki Brati:


Komente 0