Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Mire Se Erdhe Pavaresi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Hej ti na erdhe Pamvarësi
Lot e gjak ne ty janë shkri
Sa shumë njerz me mallë kanë vdekë
Edhe sytë qelë ju kane metë
Sa shumë trima kanë luftu
Për këtë ditë që jemë tuj knu
Si shqiponjë kanë fluturu
Ty Kosovë në kamë tkan qu
Për me ditë krejt bota mbarë
Heu se nKosovë paska shqiptarë

II

Hej oj Kosovë për ty po knojmë
a e din sa shumë të dojmë
Plot me gzime lot tuj derdhë
Me flamur sot tkemi pshtjellë
Sikur nuse tkemi ba
Nanë Shqinija don me tpa
Don met pa perhajr met thanë
Edhe doren me ta dhanë
Me u bashku si kurrë ma parë
O përhajr tqoftë dhe ty moj nanë

III

Hej amanet mu ma ka lanë
Baba plak sa ishte gjallë
Kur të vjen edhe kjo ditë
Ti te varri du mem ardhë
Memë dal njëhere përballë
Përmi dhe që mu mka nxanë
Me ma vnu plisin e bardhë
E një gotë përplot raki
Që kurrë ngojë nuk kam shti
Mema derdhë mbi dhe të zi
Me festu bashkë me ty
O për Kosovë e për Shqipri


Ky tekst u dërgua nga MaciiShkurte Fejza
Publikimi: 01/12/2007
Muzika: Besim Bunjaku
Teksti: Besim Bunjaku
Orkestrimi: Besim Bunjaku


Shkurte Fejza - Mire Se Erdhe Pavaresi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mire Se Erdhe Pavaresi".
3. Video është e këngës "Mire Se Erdhe Pavaresi", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0