Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - O Bilbil Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I.
Ç'ka bilbili që vajton?
Ka nji hall që po e përvëlon

Rreth e qark ku ka atdhenë
Ne pesë vende e ka folenë
Ne pesë vende e ka folenë (x2)

Ref...
O bilbil, o shpend këngëtar
Jam si ti me zemër t'vrarë
Sa herë shkon ndër ato troje
Shqiptarinë ti përqafoje!

O bilbil o shpend këngëtar
Jam si ti me zemër t'vrarë
Shqiptarinë që fort e dua
Përshëndete dhe për mua!

II.
Ç'ka ky zog i bardh si borë
Që vjen rreth nëpër Kosovë?

Ne çdo lule ku qëndron
Si bilbili po këndon
Si bilbili po kendon (x2)

Ref...
O bilbil, o shpend këngëtar
Jam si ti me zemër t'vrarë
Sa herë shkon ndër ato troje
Shqiptarinë ti përqafoje!

O bilbil, o shpend këngëtar
Jam si ti me zemër t'vrarë
Shqiptarinë që fort e dua
Përshëndete dhe për mua!

III.

Ç'asht ai zog që fluturon?
N'Çamëri shpirti pushon

Kur s'e gjen folenë e vet
E humb rrugën zogu i shkretë
E humb rrugën zogu i shkretë (x2)

Ref...
O bilbil, o shpend këngëtar
Jam si ti me zemër t'vrarë
Sa herë shkon ndër ato troje
Shqiptarinë ti përqafoje!

O bilbil, o shpend këngëtar
Jam si ti me zemër t'vrarë
Shqiptarinë që fort e dua
Përshëndete dhe për mua!


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   FansiShkurtesShkurte Fejza
Publikimi: 01/12/2000
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Gjokë Beci


Shkurte Fejza - O Bilbil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Bilbil".
3. Video është e këngës "O Bilbil", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0