Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Gjokë Beci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  30
(1939-2014)  
  • Vendlindja:
  • Zajsë, Mirditë 
BIOGRAFIA: Gjokë Beci është një autor këngësh i njohur. Në nderim të figurës së poetit Gjokë Beci janë zhvilluar homazhe ku morën pjesë të aferm, miq, kolegë, njerëz të medias e dashamirës të letërsisë. Gjoke Beci u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Ai është i njohur kryesisht si autor i teksteve të këngëve të muzikës së lehtë dhe atyre të muzikes popullore. Nder kenget me te njohura me tekst te Gjok Becit jane: “Rrjedh ne kenge e ligjerime" kenduar nga Vace Zela...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Shpëtim Kushta

Feim Ibrahimi

Abdulla Grimci

Aurid Gjini

Zef Coba

Gazmend Mullahi

Kastriot Gjini

Enver Shëngjergji

De Vox

Mark Kaftalli

Tags: Gjokë Beci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet