Audio

Shkurte Fejza - Milazim Mavraj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Muzika & Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Per Ju Deshmore"
Hapi krahet shqipja e malit
dhe u nis ne fluturim
i rrembeu zemren djalit
ne Koshare qoj kushtrim
i rrembeu zemren djalit
ne Koshare qoj kushtrim

Nuk e la pa shku n'Kosov
ne Istog kam nje nishan
ne Pashtik miq edhe shok
edhe mallin n'Saradran

Ref 2:
Gjemon bjeshka e Koshares
n'krye t'trimav si bajrak
trim hero MILAZIM MAVRAJ
lirin ton pagoj me gjak

N'balla te luftes nder beteja
pa u trembur luftoj trimi
ma prin per fitore t'reja
mbi flamur kur dha betimin
na prin per fitore t'reja
mbi flamur kur dha betimin

Na u dridh rrasa e gurit
mori pushken MILAZIMI
bes e komb i kish flamuri
komandant hero AGIMI

Ref 4:
Gjemon bjeshka e Koshares
n'krye t'trimav si bajrak
trim hero MILAZIM MAVRAJ
lirin ton pagoj me gjak


Ky tekst u dërgua nga Elida M.
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...