Audio

Shkurte Fejza - Abaz Thaçi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Muzika & Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Dëshmorëve Të Kombit"
Hej morri n'krah zogu i Liris
Bashk me frymen o dhe pranveren
S'po di kangen o si ta nis
Si t'ja hap kujtimit deren

Po m'ranon aj mall si saçi
Per luftarin o Abaz Thaçi

Hej mbi Kosov kish ra dit t'zeza
Kish ra terri i rroberis
Vllaun me vlla e ndau krahneza
E ndau zjarri i Serbis

Jo s'bojn gjum o bijt e nan lokes
Metropolet e Europes

Hej vijn nga afer o vijn nga larg
Komandant dhe luftetar
Vijt e zjarrit o bohen varg
Siç e kan tradit shqiptart

Abaz trimi o fjal e pak
Ç'po e shkrin boren me gjak

Hej nuse moj rreze pa tretun
N'mes Tiranes ta thash ni fjal
Ç'do pik gjaku kam me derdhun
Per Kosov per Liri t'saj

Ne rras t'Koshares o n'ball t'stuhis
N'gjak flamurin e qendis

Hej sup me sup bjeshka dhe mali
N'bjeshk Abazit o shokt i thon
Me gjoks tamsin o seç e ndali
Seç e bani zemren horr

Ku une rash o tjeret hecin
Neper shekuj pershendesin x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...