Live Video

Shkurte Fejza - Lutem Për Vendin Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/01/2015

2015-01-12T21:31:54Të lutem të lutem O Zot
Të lutem sa të jem në këtë botë x2

O Zot i madh
O dritë mbi ne
Jemi bijtë e Tu
Të lindur mbi këtë dhe

Unë jam shqiptarja
Bijë e kam shenjtnoren
Gjithmonë drejt teje
Shtriejma dorën

Shtriejma dorën

Ref...
Lutja mbet lutje sot edhe dje
Si në kohë të vjetër si në kohë të re x2

Për vendin tim për kombin tim
Lutja mbetet lutje

Të lutem O Zot të lutem
Për vendin tim të lutem

Në këtë tokë të lashtë
Jemi sa vetë jeta
Zoti e ka dashtë
Të lindim mbi këto shkrepa

Unë jam shqiptarja
Zemrën ta besova
Bashkë me zemrën time
Dhe tanë Kosova

Dhe tanë Kosova

Ref...
Lutja mbet lutje sot edhe dje
Si në kohë të vjetër si në kohë të re x2

Për vendin tim për kombin tim
Lutja mbetet lutje

Të lutem O Zot të lutem
Për vendin tim të lutem
Për vendin tim për kombin tim
Lutja mbetet lutje

Të lutem O Zot të lutem
Për vendin tim të lutem x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...