Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpëtim Kushta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shpëtim Kushta është një autor këngësh i njohur. Studimet e lart i perfundoi ne Konservatorin Shteteror te Tiranes ne degen e kompozicionit. Shpetim Kushta ka nje krijimtari te pasur ne muziken instrumentale dhe vokale. Ai ka kompozuar vepra instrumentale, si sonata, skerco, trio, fantazi per violonçel, poeme koncert per violine, poemen simfonike "Alarme te pergjakura", suita, rapsodi, uvertura, kantata, romanca etj. Shpetim Kushta eshte autor i shume kengeve te muzikes se lehte si, Mesnate, Mb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Aurid Gjini

Mark Kaftalli

Edmond Veizaj

Tish Dajia

Maliq Lila

Abdulla Grimci

Enver Shëngjergji

Kastriot Gjini

Feim Ibrahimi

Gazmend Mullahi

Tags: Shpëtim Kushta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet