Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Shpat Kasapi - Qaje Trimin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Teksti:

Shpat Kasapi

Këngë e albumit:

"Kush Të Ndau Prej Meje"
N'duar t'nënës
Shami e larë me lotë
Mbahu nënë e fortë
Shpirt e djegur
Sa t'jem gjallë në jetë
Dhe i lumtur të jem
Asgjë s'vlen më shum
Nënë e imja fort

Më prit gjallë
Më prit gjallë
Nëna ime
Mbroj Kosovën
Mbroj lirinë
Ardhmërinë

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Luftëtar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Kosovar

...

Lotët Birë oh
Më pikojnë n'dritë e qdo ditë
Shpirti më përvloj
Me kujtime
Malli për ty më dhem
Shprese fundit je ti
Trimi nënës oh
Trimi im krenar

Më prit gjallë
Më prit gjallë
Nëna ime
Mbroj Kosovën
Mbroj lirinë
Ardhmërinë

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Luftëtar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Kosovar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Luftëtar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Kosovar


Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet