Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Shpat Kasapi - Lot Gëzimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Artan Kastrati

Këngë e albumit:

"Do Të Vijë Një Ditë"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lot Gëzimi" kënduar nga Shpat Kasapi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shpat Kasapi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatime Jashanica. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sa e gjate kjo rruge e kthimit
dje e vajit e sot e gzimit
shkoj puthe token Kastriotit
toke e shejte nga dor e Zotit
mos me pytni se nga vij
mos mendoni se nuk qaj
keta jan lote e gezimit
sa shume vite sjemi pare

Refugjat emrin ma thonin
e askush sma dinte hallin refreni
keta jan o lot gezimi
veq Kosovë ti ma shun mallin

Edhe ne enderr me shfaqej shpija
edhe fshati i djegur hi
edhe ti Kosovë e dashur
te masakruan deri ne fmi
kur u ktheva te gjith si gjeta
vaj e gzim prap vazhdon jeta
sme ngrohet zemra ne dhe te huj
se ne gurbet sjam e askujt

refreni.....njesoj

Teskti: Fatime Jashanica
kompozitor: Edmond ZhulaliMë Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet