Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Shpat Kasapi - Pom Mungon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

21/12/2018

2018-12-21T19:18:08+00:00

Muzika:

Nurteel

Teksti:

GhuloKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pom Mungon" kënduar nga Shpat Kasapi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shpat Kasapi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nottey. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nottey :reff (2) tkujtoj ty un o zemer
po wuj per ty shum o zemer
nuk du dashuri tjeter
por e du dashurin e wjeter

Nottey :
Ku je ti zemra jem ku je o shpirti jem
un ty tpres te weni wjeter ti ku je ne cilin wen
u bo ni muj u bo ni wjet prita kur po wjen apet
kur edhe pse larg je hup larg neper qytet
un shetiti rrugt e mia wetem e me lot ne sy
tu e prit me padurim diiten kur ti ki mu kthy
Ki me ardh ko met paas ko met rujt perjetsisht
a e din per qka tdu tdu weq se je e BRISHT
tkom premtu nuk ttradhtoj kjo kurr nuk ka me ndodh
te largoi jeta e un prej ksaj jete shum jom lodh
po du met pas ngat po du met pas prap
po du mu kon me ty zemer qdo dit edhe nat
harroi kejta qa ndodhen mundohu per ma tutje
zoti na jep fat nese na dy bojna lutje
fryma e par familja fryma fundit per ty
e di jom i ri amo wdes weq me tu kthy

reff :
tkujtoj ty un o zemer
po wuj per ty shum o zemer
nuk du dashuri tjeter
por e du dashurin e wjeter

Dardy-
Me kilometra udhtowa me synimin qe dot shoh
ja arrita edhe tpash u largowa pa kurgjo
tfala shpirtin zemren trupin e gjithsin
Kurgjo tash nuk po du weq prej zotit krenarin
afer detit shikim n`uj buza buzen tuj e prek
se harroj kurr at moment deri diten kur ka me dek
lus me be ku dashnin lus mi kuptu fjalt e mia
lus mu largu wetmia se um mungon shum afersia
weq pikllim edhe tim tjeter sen sum ka met
po munona mu pajtu po beso se kom leht
se di ku osht gabimi athu qa paskna bo
me wetweten po krenona e qdo fjal qe ta kom tho
asniher njeten tem se kom dasht kerkon si ty
jom krenar qe u njoftowa e qe nzemer um ke hy
tnjejtin fat kerkujt sja du bash kerkush se meriton me pas larg ata qe zemra ty ta don

reff :
tkujtoj ty un o zemer
po wuj per ty shum o zemer
nuk du dashuri tjeter
por e du dashurin e wjeterMë Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet