Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati - Qik Kosove Jam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Bekim Kastrati

Këngë e albumit:

"Lulja E Kismetit"
Shqipja...
Me merr malli o per ty
O gjumi i nates nuk m'ka zon
Kurr kimetin s'ja kam dit
O per vende m'rrin Kosove

Ku s'kam qen e ku s'kam ik
Oqeanin kam kalu
Deri larg ne Amerik
Po ket vend s'e kam pa kun

Flora...
Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten

Shqipja & Flora...
Po nuk gjeta si Kosoven

Shqipja...
Çik Kosove jam
Rronjet ketu i kam
Ne fund te botes me shku
Shpirtin e kam ketu

Flora...
Çik Kosove jam
Rranjet ketu i kam
O ne fund te botes me shku
Shpirtin e kam ketu

Berati...
Ne lagjet tuja une jam lind
S'me ben zemra me ndejt jasht
Fjal e urte kot nuk ka dal
Ku kam le du me u mplak

Bekimi...
Prap ketu e pruna koken
Ku me pret babai dhe nana
Cep e me cep e brodha boten

Bekimi & Berati...
Por nuk gjeta si Kosoven

Berati...
Çun Kosove jam
Rranjet ketu i kam
Ne fund te botes me shku
Vendin e kam ketu

Bekimi...
Çun Kosove jam
Rranjet ketu i kam
O ne fund te botes me shku
Shpirtin e kam ketu

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet