Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Deshti Fati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Tash sa vjet
ne shpirt nje dhimbje
e kam mbajt.
Nuk pat dit qe
nuk jam vra me fjal.
E kam qa sa shum un kam qa,
zoti sme bekoj me u ba nan.
Neteve te ftofta n'jetimore,
nuk pat kush me m'bajt per dore.
Shum kam dasht
me ni eren e nanes,
me m'zan gjumin me tregim te pralles.
Deshti fati, neve na gezoj
vuajtja dhe loti per ne mbaroj.

U bana nan jote,
u bana bija jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tonat.
U bana bija jote,
u bana nana jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tonat.

Sa her folshin nanat
per femij,
ni ofsham
ma dalke frym ngji.
E me vete un gjithmon mendojsha,
tkisha fmi ditlindjen tja festojsha.
Isha e semur e ftohur
sme dha kush nje plas per tu ngrohu,
Me lejshin faj per cdo sherr qe u bojke,
nuk e kisha nanen qe me mbrojke.
Deshti fati neve na gezoj,
vujtjen dhe loti per ne mbaroj.

U bana nan jote,
u bana bija jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tona.
U bana bija jote,
u bana nana jote.
Krejt gezimet e ksaj bote
u banen tonat.


Ky tekst u dërgua nga Selalina

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Deshti Fati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deshti Fati".
3. Video është e këngës "Deshti Fati", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

21

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0