TEKSTESHQIP

Sidorela Zeqaj
Plagë E Shpirtit
Lyrics

Kur humbasim nje njeri
Qe te shtrenjt e kemi pasur
Brenda shpirtit ne vetmi
Na mbetet nje plag e hapur

Sot shikoj fotografine
I buzeqeshur si perhere
Se gezove dot rinine
Pak jetove por me nder

Ref
Ti ishe njeri i mire
Njeri me zemer te madhe
Nuk thame dot nje lamtumire
Lotet det qe kurre nuk thahen

Ne kete jete me sakrifica
Shume i ri njohe mergimin
Zemra e brisht te la papritur
Nuk e duroi dot trishtimin

I kujtojme gjithmone me mall
Ata qe iken na lane
Ne kete jet sa jemi gjalle
Pse sju ndenjem dhe me prane