Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Silva Gunbardhi - Esma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Plaku, Plaka"



Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Esma" kënduar nga Silva Gunbardhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dino Merlin. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Bices ti nekom drugom,
dobra domacica;
postelje svilene,
vjecna spremacica.

Nekom ko je u tvoj zivot,
drito s' marsa pao;
nekom kome pametan,
covjek ne bi vjerovao.

Bices ti nekom drugom,
vjernapostena;
kao sto si bila meni,
otrov za sva vremena.

U sjenama, u venama,
ostavit ces trag;
ali ja vise nikada,
necu na tvoj prag.

Nek' su ti sretne sve godine,
bez mene, nocas kad odem ja,
medju nesretne, da te presretne,
opet bi dusa pozeljela.

Ref:
Esma bices pjesma
i u ljeta i u studen;
a, meni kako bude.

Bices ti nekom drugom.
sve sto nisi meni;
uzmi sve sto je tvoje,
spakuj se i kreni.

Ref:
Esma bices pjesma
i u ljeta i u studen;
a, meni kako bude.



Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet