A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Vllasaliu - Donna


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Lutem


La la la la la la la la la ......

Si gjethi i thatë, dridhesh në erë,
puthja shkrihet, syri pikon lot.
Më shikon si të isha i huaj,
të lutëm shumë, t`lutëm mos vuaj.

Të dua Donna vetëm ty,
të kam diell e dritë në sy,
në fund të botës nëse shkoj,
s`të harroj në ty mendoj.
Të kam thesar lule ar,
ty t`këndoj “për ty unë do t`jetoj”

La la la la la la la la la ......

Pjesa II

Ndarjen kurrë se desha unë,
jeta të qon dhe atje ku s`don ti.
Vitet ikën e ne si vërejmë,
asgjë mbrapa nuk mundemi ti kthejmë.

Të dua Donna vetëm ty,
të kam diell e dritë në sy,
në fund të botës nëse shkoj,
s`të harroj në ty mendoj.
Të kam thesar lule ar,
ty t`këndoj “për ty unë do t`jetoj”

La la la la la la la la la ......


Ky tekst u dërgua nga D


teksteshqip.com © 2007 - 2017