TEKSTESHQIP

Stine, Mr.Elvis, Mulah, 2Die4 & Marius
Albania Vs Everybody
Lyrics

Stine (ref.):
I do that, No matter what u say, Still ill do that
I don't give a damn I do that, no matter what u say still ill do that
I don't give a damn I do that, no matter what u say still ill do that
I don't give a damn I do that, no matter what u say still ill do that,I don't give a damn

Mr. Elvis:
Jemi mbledh si shkolle e vjeter sikur asnjehere tjeter
Me Hip Hopin n zemer, as freestyle, as ne leter
Ma sill pra mikrofonin qe ta shklyj ta bej copash
Realist deri n dhe, kur po knoj po dridhet toka
Shperthej sikur bomba, i shpejt si Alberto Tomba
Ju zhduk si Hiroshima, e kam memorien plot me rima
Per ju jan kataklizma,se po boni vandalizma
Tekste t flliqta pa kuptim, qe po shkatrrojn mendje t brishta
Nuk jam Gjergj Fishta,Driteroi,Kadareja
Jam artist realist me vulen Made in Albania
Mendja mu po m thoka:
"Elvis nuk po t dhimka koka, shum dashni po ke per rrepin sikur ka Viktor Paloka"
Shum e fort kjo keng sot,ju gjuj si Killshot
Kur jemi Old School bashk,ska se si mos t jemi t fort
Tarrarrarrarara,nga mbrapa nga para
Rrepi juj po m nervozon,shkoni cuna hani fara

Stine (ref.):
A duhet? No matter what u say, Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet,I don't give a damn

Mulah:
Jena mbledh sonte krejt n tana anet,
Albania vs Everybody shqipet si luanet
Hip Hop si n kohen e vjeter, G-ja i mahalles
G krejt me stil tjeter, lirisht thirrem mjeshter
Detroit, Detroit, G-ja kryeveper
On a hustle mode, t'u bo lekun leter
Shqipe sonte nuk jam vet, me mu kam disa ushtar
Nese nuk jep respekt, G athere un vij e ta marr
Se jom G from Detroit, neper rrug un jam i ashper
20 vjet n ket loj shkerdhat, stili jem i pakapshem
Kom stil, jom fashion, non e kom mretneshen...
Sun gjen ti tjeter, jom rrit, kom lon mjekren
Jom rrit me jeten, baba m kallxoi jeten, as ma ka fry kuleten (kuleten, kuleten)
I'm a f**king criminal, thats' why i love jeten.

Stine (ref.):
A duhet? No matter what u say, Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet,I don't give a damn

Niku 2die4:
Nuk krijoni, vec kopjoni, ju degjoj dhe m acaroni
Jeni zogj qe ciceroni, nuk keni cfare tregoni
Ju nuk keni cfare ofroni, kur ne piste po hyn kampioni
Mua ju mund te me thoni sa nje zile telefoni
Te shperndar ne rruget e jetes por me cunat sot ktu jam
Rimat gati n xhep kam, nje pasion qe kurr se lam
Jemi ne si vere e vjeter, qe sado qe koha shkon
Uthulla qe sot provojn, me ate jo dot se ndrrojn
Si dikur me emocion, kur ne dor kam mikrofon
2die4 ska nevoje per menaxher qe e perfaqeson
Jam nje alkoolist, se rima esht alkool per mua
Pershendes gjith fansat e mi qe me shpirt un i dua
Me kerkoni dhe si gjithmon ne rrug ju do me gjeni
Nuk mund ta them me bukur, se ce ka then Migjeni
"Pak drite, pak drite, pak drite o shok o vlla, kur te dhemb e sdi cte dhemb, e syri gjum nuk ka"

Bledi Milioneri 2die4:
Pa Pa Pa Pa Pa, pa shiko kush erdhi prap
Ata qe grisen erresiren duke thurur vargje rap
Ja ku hypen ne sken prap, nje kurs imediat
Qe ti mbylli gojt e kqija qe mendojn qe po bejn rap
Njeri mut e tjetri kak, njera pidh e tjetra llap
Reklamojn pornografi, qe te shesin sado pak
Shkoll e vjeter do jetoje, sigurisht mbi cdo tjeter
Mbijetuam 20 vjet, ku do jesh ti pas 20 vjetesh?!

Stine (ref.):
A duhet? No matter what u say, Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet
I don't give a damn a duhet, no matter what u say Stine duhet,I don't give a damn

Marius:
Jam i fort e i pa thyeshem, me zemer prej luani
Kur jam me cunat bashk, ju marrim para si tsunami
Mbani mend kte emer, sikur mbahet thika n zemer
Albania vs Everybody, me cunat jo ska tjeter
Old School for life, Everyday,everynight
Kurr nuk e ndrroj stilin, si Stalone ngjitem n maj
Ju thyj brinjet ju ngrej pesh, n rrot t par sikur honda
Cunat jan kampiona sikur Aleksander Kondo
Shkrepim sikur arma, kokkris sikur Rama
Qeshim kur ju shohim se rrepi vler s paska
Jo s paska aspak, emocion edhe gjak
Jeni krejt pa shije sikur peshku pa sallat
S keni ftyr e s keni pesh, N surrat nuk keni push,
Jeni t gjith voglush, i keni buzt me qumsht
E mbyll per ket her, verse-t tim i vjen fundi
Jeni motherf**kers edhe cunat salute me

DËRGOI:
INFO
Ky projekt paraqitet në tregun e gjerë të muzikës i përpunuar shumë bukur me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua me datë 12 Gusht 2019.
Renditja:
Top 200