Më mbaj mend (për 1 muaj)

TDS - Mungesa Jote (Feat. BimBimma & Rona Nishliu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Vers(1)-Bimi
Kjo shkon per krejt
ata qe e kan zemren
e thyme edhe per
krejt ata qe e kan
jeten e kryme
pushoni ne paqe.

Tds
Femi i shprazt neper
rrug te shprazta
perkrahja jem nana
jem edhe buzt e saj
t'flakta qdo dit e re
veq pa tu e njejt
e zorshme jeta
pa ty po duna mi
kalu krejt se t'nesrmen
nana me diplom pret
mi shku te shpia ti
ski qa m'thu veq ndoshta
kan fotografia nashta
tutesh shkon sot pe shti
kamen jo mos ta nin se
n'shpi i kom pas dit edhe
nanen pa menu per ty
smun me kalu nata edhe
pse s'tmaj n'men se kur
m'le veq 1-muj i pata
derisa fmija lujshin me
top me baben e tyne une
e shotojsha topin edhe
lujsha me mure pa e
perjetu kerkush sun um
kupton se n'vjet e mia
je i vetmi njeri qe mungon
fjalt e tua reflektojn secilen
faqe se sot me paraqitesh
si mu kan yll melaqe....

Ref 2x-Rona
Edhe pse nuk te shoh
tiqdo dit me she sa her
nje lule ta lë un mbi dhe
jam e sigurt qe je diku
atje mbi re perher
duke u kujdesur per ne.

Vers(2)tds
Secilen pytje pergjigja
o jeta till ti sot me mungon
kur une pres naj kshill ni
jete e omel shum shpejt
u kry une t'ni me zemer
edhe pse nuk t'shoh me
sy t'kuptoj edi qe jeta
ka pas arsy besom krejt
senet i kisha bo veq per
5-minuta me t'kthy kur
shoki jem e shan plakin
e vet sun e duroj e shan
per palidhje se per mi
ndihmu sun e kuptoj
nashta isha qetsu tisha
munu me gjet ni faj
shpija eshte e qet kur
vjen i 19-maj ni dit e
zez kur syni o i musht
lot une jam me ty se
me mu esht shpiriti yt
un e di qe rrin afer meje
jam tu e prit diten kur
zoti m'qon afer teje
flej qet se so ka mungon
sen se edhe nan edhe bab
sot nana jemmm.......

Ref 2x-Rona
Edhe pse nuk te shoh
tiqdo dit me she sa her
nje lule ta lë un mbi dhe
jam e sigurt qe je diku
atje mbi re perher
duke u kujdesur per ne.

Vers(2)-Bimi
Qeshtu e kish kur t'erxoet
shtylla shpis ndrrohet ngjyra
ftyres ftyra nis mu prish
mas ndodhis e nish qe prishet
atmosfera shpis ti nis me kris
se vren qe ma kurr ski me
pas njejt ne shpi kur te hish
ecin dit e rrjedhin n'vit un
z'butna ni dit po problem pe
kom qe s'kom qa mi bo nones
tem qe bashk me ta i shkoj
ni cop zemer pe shoh n'sy
spo muj mi ja kthy me non
mos u merzit me kryt e saj
n'krah ma la t'lakt ni lot
t'pikt thojn jeta vazhdon man
po ksi lloj pervoje t'len dhimt
qe ton kohen dhem prej t'keqes
duhet me nxerr t'mir naj sen
qetsona se e di qe shpirti tij
o n'trup tem shkurt i bjen aj
me ka bo qa jom sot shimi
n'jeten tjeter plak inshallah..

Ref 2x-Rona
Edhe pse nuk te shoh
tiqdo dit me she sa her
nje lule ta lë un mbi dhe
jam e sigurt qe je diku
atje mbi re perher
duke u kujdesur per ne.


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti   emmaaTDS
Featuring: Rona Nishliu & BimBimma
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2007


TDS - Mungesa Jote
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mungesa Jote".
3. Video është e këngës "Mungesa Jote", por nuk këndohet nga TDS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga TDS:


Komente 0