A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  168
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Top Fest is a very famous music festival. Top Fest, festival i muzikës moderne shqiptare ka nisur ne vitin 2004. Festivali është një eveniment, i cili i jep mbështetje artisteve te afirmuar te muzikës shqiptare, ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Malin e Zi, dhe diaspore. Ne Top Fest jane prezantuar kryesisht kengetare te rinj te muzikës moderne. Kengetare dhe grupe qe jane prezantuar per here te pare ne Top Fest jane: Stine, Grupi Asgje Sikur Dielli, Adrian Gaxha, Indrit Mesiti, Grupi Kth...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Fanpage

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Festivali Në RTSH

Kënga Magjike

Eurovision


Tags: Top Fest, Topfest, Digitalb

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019