A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Top Fest

Tags: Top Fest, Topfest, Digitalb

Top Fest është një festival muzikor shumë i njohur. Top Fest, festival i muzikës moderne shqiptare ka nisur ne vitin 2004. Festivali është një eveniment, i cili i jep mbështetje artisteve te afirmuar te muzikës shqiptare, ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Malin e Zi, dhe diaspore. Ne Top Fest jane prezantuar kryesisht kengetare te rinj te muzikës moderne. Kengetare dhe grupe qe jane prezantuar per here te pare ne Top Fest jane: Stine, Grupi Asgje Sikur Dielli, Adrian Gaxha, Indrit Mesiti, Gru...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Top Fest ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  167

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018