A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Ni Milion Rrugë


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  122

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/04/2018

2018-04-15T19:22:15

Music:

D.M.K.

Lyrics:

Unikkatil


Ni sen që se ki ditë
noshta me e besu t'vjen vështirë
osht se unë n'shkollë fillore
jom konë nxonës i mirë
e ka pasë nifar lezeti
dorën naltë me e qu
Mande arsimtarët me t'gëzu
me t'thonë ja ki qëllu (haha)
Do tu kqyrë për s'ngrati
tu thonë kuku qfar fati
Do pak ma anena
dojke per m'i plasë inati
Po 1 ditë Rafet Rama
m'nali mu mas mësimi
Ma boni o Viktor!
pse t'ka hupë interesimi
Arsimtarë ti tash ki 'dekë
e p'i ecë ma t'mirat shtigje
Unë nuk kom ditë atëherë
a bon sot me t'dhonë përgjigje
Unë kesh tu e lypë-për veti
po kjo për tetonë po vlejka
Arsyen pse nuk jom rahat e preka
eureka...
Riki gjinën tu u sillë
ton e gjojnë ka ni kallap
A un kom mbetë tu e lypë ni dillë
po po get apet pa fat
Fell i pasna do veti
Ka'iher m'bojnë mu dokë si fmij
Sot e marr ni lodër t're
nesër du me e kapë me e thy

REF x2:
Ni milion rrugë
Ni milion vija
Ni milion opcione?
Cila melodija?
Me mujtë mi bo njo
Ni mijë kopje t'mija
E me mujtë m'i qu
Kah u ç'kepë ditunia

Ni vakt kom ushtru karate
se Syla tha që m'mëson
Te klubi Studenti
un u bona kampion
M'kujtohet sikur sot
sikur pioner i vjetër
Po si e mora medalen
e qita jetën n'faqe tjetër
Pak vjet ma vonë
u pata regjistru n'gjimnaz
Do e thirrshin ''Sami Frashër"
une thirrsha "Kafaz"
Qato iksha pi ore
jo si n'shkollë fillore
Qishtu nxonësi i mirë
ni dit' kish pas dalë pi dore
Hey drejtor jom djalë i mirë
kqyr n'fillore kur kom shku
Majsha thikën për vetmbrojtje
e ti m'pate përjashtu
Bile Gani Kolovicën
e pate thirrë me m'përcjellë
Noshta ki shpresu qe m'rre
po na patem bisedë t'fellë
Se nxonësin e ka mbrojtë
pak n'dritë me e qitë
Po po ni tash ka 'dekë
edhe kurrkush s'ja kish ditë
E mu m'ra n'mend diçka
se m'kujtohet qa i kom thonë
Noshta atëherë se kom ditë
po tash pe e di ku du me konë

REF x2:
Ni milion rrugë
Ni milion vija
Ni milion opcione?
Cila melodija?
Me mujtë mi bo njo
Ni mijë kopje t'mija
E me mujtë m'i qu
Kah u ç'kepë ditunia

Jo me tingëllu arrogant
po qa provova, fitore korra
E kur ni sen kom nisë me e marrë
po gjithë e mora
Veç diçka o ka m'ikë
e un sun pe gjej
Ku po kqyri gjoj ka pak
po kurrkund so kejt
S'un e prekë as sun e sheh
mun veq e menon
Ty po t'doket gjë-e-gjëz
dhe spo kupton
Diqysh sikur me kon unt
edhe kurr su ngopa
Niqind krraba jon tu m'ngre
me m'bo copa copa
U pak keq me e thonë
ni kërrnom që e kom
Ka'iher ma para mësoj diçka
se sa,rri me dikon
I meqmi me budallën
ti a din ku dallon?
I pari gjon lexon
i dyti se bon se priton
Jo si unë,kom metë
tu lype me marr me ditë
S'pe di a jom i
mallkum a bekum po pe di
Arsimtarë për mu
s'ka me pasë Shangri-la
Unë sun po rri rahat
se unë du me ditë gjithçka

REF x2:
Ni milion rrugë
Ni milion vija
Ni milion opcione?
Cila melodija?
Me mujtë mi bo njo
Ni mijë kopje t'mija
E me mujtë m'i qu
Kah u ç'kepë ditunia


Lyrics submited by bleooni_e-Cards (12)

U krijua nga Ardi Salihu 2018-12-22 16:17:17
Fell i pasna do veti
Ka'iher m'bojnë mu dokë si fmij
Sot e marr ni lodër t're
nesër du me e kapë me e thy
2018-09-17 14:41:10
Po 1 ditë Rafet Rama
m'nali mu mas mësimi
Ma boni o Viktor!
Pse t'ka hupë interesimi?
2018-07-22 22:02:02
NI MILION RRUG
NI MILION VIJA
NI MILION OPCIONE
CILA MELODIJA
2018-07-01 20:31:55
Jo me tingllu arrogant
Po qa provova ,fitore korra
2018-05-27 21:47:05
U pak keq me e thonë
ni kërrnom që e kom
Ka'iher ma para mësoj diçka
se sa,rri me dikon
2018-04-18 15:08:13
Ni milion rrugë
Ni milion vija
Ni milion opcione?
Cila melodija?
Me mujtë mi bo njo
Ni mijë kopje t'mija
2018-04-16 14:51:34
Pak vjet ma vonë 
u pata regjistru n'gjimnaz 
Do e thirrshin ''Sami Frashër" 
po un e thirrsha "Kafaz" 
U krijua nga alfred 2018-04-16 08:25:26
Mande arsimtarët me t'gëzu
me t'thonë ja ki qëllu (haha)

Do tu kqyrë për s'ngrati
tu thonë kuku qfar fati
2018-04-16 08:24:21
Ndoshta atëherë se kom ditë
Po tash pe di ku du me konë
U krijua nga Sherif 2018-04-16 08:24:04
Qato iksha pi ore
jo si n'shkollë fillore

Qishtu nxonësi i mirë
ni dit' kish pas dalë pi dore
U krijua nga @thenie.unikkatil 2018-04-16 08:25:03
Hey drejtor jom djal i mir
Kqyr n`fillore kur kom shku
Majsha thiken per vetmbrojtje
e ti m`pate perjashtu
U krijua nga @thenie.unikkatil 2018-04-16 08:24:44
Arsimtar ti tash ki dek
e p`i ecë mat mirat shtigje
Unë nuk kom dit ather
a bon sot met dhon përgjigje

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019