TEKSTESHQIP

Unikkatil
Si Ni Vakt
Lyrics
(Feat. Big T & Presioni)

UniKKaTiL
..........................................................
E jom lind e jom rrit me probleme tulifare
Edhe kur diqka nuk shkon me zor nuk ka qare
Se une me shqipet tmija talent prevalent
Per taksirat e per goj te flliqt bire do deterxhent
Po lava badihava zonin si bakllava
Bile ma mir se ton mikrofonin e ligava
Ti dobt si zoji si lopt terfoji
T'ka mar malli mem ni tu shajt un ti qi ropt n'goj
Se jom VIK shqipe ik shqipe ski kaqik shqipe
Kom ekip e ska click ma sick shqipe
Defenicioni i shqipev prej New Yorki o
Nuk pe njoh kto as ato pshurr n'to
Po na jena tipa qe sna mashtron infamia
Veq t'hup sigurija tlen me shum dryna te shpija
Edhe ktu n'qytetin tond TBA sundon
Se veni yt ma shum se ty pom don bitch
..........................................................

Ref:2x UniKKaTiL
..........................................................
Se un jom SHQIPE I PERGJAKT
Deri n'at dit kur hi ner dhe' dost
E tash pe bojna si ni vakt
Qashtu qysh lypet kom mu shpreh dost
..........................................................

Big T
..........................................................
Po ta bi drejtperdrejt pi livriti keset shpejt
Se di a e ki vrjet qysh i shti kejt me flejt
Pa ju marr gjumi ju ka ardh fundi
Mu mka hup truni runi qysh po luni
Se na spo lujna hedshot kur po gjujna
Na nihet emni nrrug se na rrug i rujna
Prej mangupav t'Bronxit gangstera Los Angelosit
Vulosi nket loj ju sosi wetside
Bossi pa ferrka se lojna
Per pare qas bojna bari corona party tranohna
I kontrrollojna tana ant e botes
Raki deri nfund t'gotes
..........................................................

Ref:2x UniKKaTiL
..........................................................
Se un jom SHQIPE I PERGJAKT
Deri n'at dit kur hi ner dhe' dost
E tash pe bojna si ni vakt
Qashtu qysh lypet kom mu shpreh dost
..........................................................

Presioni
..........................................................
Nese jeta sosht film athere un jom aktor
Kamerman regjisor producent e editor
Une nuk jom Newborn une jom SHQIPE I PERGJAKT
Fjala osht shah e veprat jon mat
Njerzt jetojn n'sekuenca lojn evidenca
Munohen me rrejt boten me vepra memecat
Po kujt pi han o shoq kun je ka e rren
Ti ke rrshit n'lloq fjala jot so sen
Na e majm ket rap hip-hopin e kem n'dore
Ju ja mani njoni tjetrit piknik shkollor
Ju luni karamboll na lujna bixhoz
Nket tavolin ulen veq tipat serioz
Skem koh me lu koqe shko thirri do shoqe
Neja po kerset
Edhe ngone ju ket sen me vemendje maximum
TBA si lum smun me nal as plum
..........................................................

Ref:2x UniKKaTiL
..........................................................
Se un jom SHQIPE I PERGJAKT
Deri n'at dit kur hi ner dhe' dost
E tash pe bojna si ni vakt
Qashtu qysh lypet kom mu shpreh dost
..........................................................

DËRGOI: