Vëllezerit Dervishi
Vëllezerit Dervishi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Maqedonia e VeriutBiografia

BIOGRAFIA: Vëllezerit Dervishi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Vellezrit Dervishi jane Aziz Dervishi dhe vellai i tij Dervish Dervishi. Ata njihen si bilbiat dhe ambasadoret e Melosit kercovar burimior. Vellezrit Dervishi kane marre çmime neper festivale. Kane bashkepunuar me kompozitore te shquar dhe me kengtare te Kosoves, Shqiprise dhe Maqedonise. Jane nder kengtaret me te shkelqyer te estrades burimore dhe asaj popullore dhe gjithashtu jane nga te paktit kengetare qe e kane me te vertete ne shpirt ken...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 2