Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Valsi I Lumturise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  279

lalalala...
lalalala...

Sa knaqsi kur degjoj
valsin tone ne kete pranvere
ai perseri po na fton
te vallzojme si ate here.

Bashk me pranveren dhe ti lulezon
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleron...

(refreni)
Vals o vals ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jete e re.

lalalala...
lalalala...

Ne nje vals na bashkoi
dhe na fali lumturin
tingujt sot e ndegjoj
dhe kujtoj prape rinine.

Bashk me pranveren dhe ti lulezon
lule plot ere qe ne shpirt me gjallerroooooooooon

(refreni)
Vals o vals ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jete e re.
lalalala...
lalalala...


Ky tekst u dërgua nga Mine   FjollaRita   krizakeqe


Akordet:

F Am Dm Am E Am Dm E
lalalala...
F Am Dm Am E Am Dm E (MI-RE-DO-SI-LA) NOTA
lalalala...


Am Dm G C
Sa knaqsi kur degjoj
F Dm E7 Am
valsin tone ne kete pranvere
Am Dm G C
ai perseri po na fton
F Dm E7 Am
te vallzojme si ate here.

Dm Fm Am
Bashk me pranveren dhe ti lulezon
Dm A# F-Dm-B-E
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleron...

F Am
Vals o vals ti jeho
Dm Am
mbi te bukurin atdhe
F Am
Fushat tona i pershkon
E7 Am
ku shperthen jete e re.

F Am Dm Am E Am Dm E
lalalala...
F Am Dm Am E Am Dm E (MI-RE-DO-SI-LA) NOTA
lalalala...

Am Dm G C
Ne nje vals na bashkoi
F Dm E7 Am
dhe na fali lumturin
Am Dm G C
tingujt sot e ndegjoj
F Dm E7 Am
dhe kujtoj prape rinine.


Dm Fm Am
Bashk me pranveren dhe ti lulezon
Dm A# F-Dm-B-E
lule plot ere qe ne shpirt me gjallerroooooooooon


"ZERI 2"

Am Dm G C F Bm E7 Am


(refreni)
F Am
Vals o vals ti jeho
Dm Am
mbi te bukurin atdhe
F Am
Fushat tona i pershkon
E7 Am
ku shperthen jete e re.


Am Dm
lalalala...
Am Dm
lalalala...Vaçe Zela
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/12/1965
Festivali: Festivali i 4-të në RTSH
Muzika: Avni Mula


Vaçe Zela - Valsi I Lumturise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Valsi I Lumturise".
3. Video është e këngës "Valsi I Lumturise", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

31

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 6