Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Vace Zela - Valsi I Lumturise


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  231

Këngë e Albumit:

Këngët E Vendit Tim Vol. 1

Këngë e Albumit:

Kenga Ime

Këngë e Albumit:

Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela

Pjesëmarrëse në

Festivali i 4-të në RTSH


lalalala...
lalalala...

Ne nje vals na bashkoi
dhe na fali lumturin
tingujt sot i Ndigjoj
dhe kujtoj prape rinine

Bashk me pranveren dhe ti lulezon
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleroi...

(refreni)
Vals o vals ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jete e re.

lalalala...
lalalala...

Sa knaqsi kur degjoj
valsin tone ne ket pranvere
ai perseri po na fton
te vallzojme si ate here

Bashk me pranveren dhe ti lulezon
lule plot ere qe ne shpirt me gjallerroooooooooon

(refreni)
Vals o vals ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jete e re.
lalalala...
lalalala...


Ky tekst u dërgua nga Mine   FjollaRitaAkordet

La la la la la la la la Em D G Em Em D D Em C Em Em D
12*3 la
Kam kenaqsei kur ndigjoj Em D D G
Valsin tone ne ket pranvere Em D D G
Ai perseri po na fton Em D D G
Te vallezojme si atehere Em D D Em
Bashke me pranveren C C Am Am
dhe ti lulezon C C G G
Lule plot ere C C Am Am
qe ne shpirt me gjalleron C C D D
Vals o vals ti jehon D D G Em
ne te bukrin atdhe Em D D Em
Fushat tona na i pershkon C C C C
ku shperthen jete e re C D D Em
La la

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017