A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vace Zela - Shoqet Tona Ilegale


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1980

1980-12-01T00:00:00

Music:

Agim Prodani

Participating in

Festivali i 19-të në RTSH


Net te gjata, dit pa diell
Permbi sy carcafi nxinte
Pyesnin-o shoqet e mija
Cngjyre vall kishte Liria?
Eshte e kuqe une iu thoja,
Porsi prushi i zemres sone.

ne cdo prag, ne cdo kasolle
Hynit e dilnit porsi yj
Ilegale ju dhane emrin
Vitet qe s' harrohen kurre.

netet sqene aq te gjata
I shkurtonin krismat tona.
Tak tak tak, zgjonte kaq endra
Hapej porta, hapej zemra.
Hyni bija u paste nena
Zjarrin ndezur mbajme per Ju.

Ne cdo prag ne cdo kasolle


Lyrics submited by Emiliano
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019