Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Kur Kendoje Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

(Kenge per Tefta Tashko Koçon)

Midis nesh si flladi erdhe ti Tefte
dhe neper rruge me balte oh celi celi bari i ri
Larte mbi qerre nje pjano e vogel ish me ty
Dhe pas te vinin hallet
endrrat dhe kenga e vendit tim

La parmenden bujku tej tek brazda
dhe une lodrat lashe
prej zerit tend u shtanga
kenga jote djersen fshin nga balli
kur kedoje ti pushonin zogjt e malit

kur kendoje ligjeroje
sa njemije bilbila
rritej mali mbushej fusha
plot me trendafila
zemra jone dashuronte
jeten dhe lirine
zemra jone flakeronte
oh per Shqiperine

Priste trima vatra jote e ngrohte
Ti u lehtesoje plag't me zerin tend te embel moterzo
disku i zerit tend u rrit e lulezoi
me zjarr sot djem e vajza per jeten e re
te gjithe kendojne

kur kendoje ligjeroje
sa njemije bilbila
rritej mali mbushej fusha
plot me trendafila
zemra jone dashuronte
jeten dhe lirine
zemra jone flakeronte
oh per Shqiperine


Ky tekst u dërgua nga  anesepasan


Nuk kemi video për këtë këngë.


Vaçe Zela
Publikimi: 15/05/2010
Muzika: Agim Krajka


Vaçe Zela - Kur Kendoje Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Kendoje Ti".
3. Video është e këngës "Kur Kendoje Ti", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0