Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Valentina Qato - Besa Jone  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/1980

1980-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Çesk Zadeja

Teksti:

Zhuliana Jorganxhi

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në RtshKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Besa Jone" kënduar nga Valentina Qato.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mima Kastrati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:


N'Pranver t'bukur te pash ty
m'the gjithmon do tjem me ty
ma dhe fjalen lidhum Besen
mu betove n'dashuri
por per ne nuk zgjati shum
ditet tona aty mbarun
pse per ne fati e kish shkruar
qe nket jet tmos jem tbashkuar
Ref.
pranver tbukur te pash ty
mthe gjithmon do tjem me ty
ma dhe fjalen lidhum besen
mu betove ndashuri

Sod lexoj kujtimet tona
nga larg Zemra te thret ty
humbi besa jon rinore
bashk me te humbe dhe ti
sod nuk egziston fajtori
se ne dy ishim te ri
por fajtori qe i shkruar
e na ndau ne te dy
Ref.
sod lexoj kujtimet tona
nga larg zemra te thrret ty
humbi besa jon rinore
bashk me te humbe dhe ti

sa her tshuhet n'Qiell nje Yll
pika t'Lotit mshkojn nga Syt
n'shpirtin tim nuk ka me Djell
por ka vetem mall per ty
kurr nket jet un ste harrova
n'shpirt e zemer ty te kam
rrugt e botes na larguan
e nket jet me kurr su pam
Ref.
sa her tshuhet n'Qiell nje Yll
pika t'Lotit mshkojn nga Syt
n'Shpirtin tim nuk ka me Djell
por ka vetem mall per tyKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet