Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Suma

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
 • Vendlindja:
 • Shkup 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni E Veriut 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Valon Suma është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. I lindur më 26 korrik të vitit 1986, ai është djali i këngëtarit të njohur Nexhat Suma dhe duke u rritur në një familje muzikantësh nuk kishte se si edhe Valoni të mos kishte talent për muzikë. Fillimet e tija kanë qenë kryesisht në festivalet për fëmijë “Bilbilat Këndojnë”, “Ylberi” ku edhe ka fituar çmime. Më pas ai vazhdon edhe shkollimin e tij për muzikë, ka përfunduar studimet në Universitetin e Tetovës në Fakultetin e Artit muzikor, aktuali...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Nexhat Sumës

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Valon Suma, Valoni

Komente 0