Më mbaj mend (për 1 muaj)

Varrosi - Die Slow (Feat. Shadow)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

VARROSI:
reperat e sotshem nuk kan gjo per terezie
ktyne djemve totr migrofoni ju ka hije
e kta gjyshat e hip-hopit si kon qef me bo rikthime
kan vdek llokumat me arra, 3 tyma kan bo sfidime
e qes tymin e smokut si me qen piston makine
rri vetem me tipa shqipee si dum me nejt anonime
anollime per repera si skadim ju vika era
migrofonat shloni ntok se kunder nesh nuk keni vlera
pedera boni mbrapa otr forc e madhe
die slow matha faka se sun shpeton ksaj radhe
am a bad boy edhe kom london swagga
per rap kom uri raperat ti pjeki nskara
po boni gara me njoni-tjetrin se na jena shum para
otr, mns(money never sleep), per ju jon shum trona
barbona, diss'at va anollona
kur un kom migrofonin raperat bohen kufoma

SHADOW:
pidh shtrengohu fort
kur nxehet hekuri ti pidh nane mbrohu
ta boj damin e shpejt aq sa jam i shpejt nflow
gati me koh mos u ngut ti merre slow
tmbaroj abonimi jetes krise bythen edhe qohu
die slow shpirti del kadal-kadal
eshte fati nje shkerdahti qe shtyhet me anormal
bohet fjal seshte ma djal esht 1 trup diku nkanal
1 material per gjith dhe 1 dosje me shum zyrtar
nxehet nje tip shum eger kur preket nje zemer
nxirret nje hekur per seder dhe vdes dikush tjeter
kthehet nga kujtesa nje histori shum e vjeter
ata qe dje qun zonin sod e pergjithmon heshten!!

VARROSI:
erdhi koha prap per reperat me bo poz
otr nsken e repit, reperat i bon bloz
besoj veq nALLAHUN po nuk domethan jam hoxh
walahi ma brada rreperat i skandalos
t'injoroz se nrap e boj namin
otr deri nvdekje e spo mhan per asnjonin
zonin mos e qoni, ne migrofon mos folni rrena
folni realitetin e ca keni mrena nzemera
ju e dini mir se ma tmir se na nuk ka
otr kur osht nsken ta con venin nhava
atmosferen krejt e djegim jena mbreter ajo dihet
mas 3 tyma e percjellim vec prejt tymit veni nxihet
dihet shum mir kush nrap po bon hita
na prap e shkelim venin se u renovu fabrika
logjika nuk funksionon ne mikrofon bani si trapa
otr jena shum nalt na smerrna me halabaka


Ky tekst u dërgua nga Otr Man   OTRFORLIFE   abinhoVarrosi
Featuring: Shadow
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/08/2011


Varrosi - Die Slow
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Die Slow".
3. Video është e këngës "Die Slow", por nuk këndohet nga Varrosi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Varrosi:


Komente 0