Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  32
BIOGRAFIA: Vellezerit Gashi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Në vitin 2011, Vellezerit Gashi publikojnë albumin "Drit Prishtines" Në vitin 2011, Vellezerit Gashi publikojnë albumin "Bilbilat E Dugagjinit" Më datë 15 Maj 2012, Vellezerit Gashi publikojnë videoklipin "Sa Mka Mar Malli Met Pa". Më datë 21 Prill 2013, Gazi & Vellezrit Gashi publikojnë videoklipin "Imer Popovci". Në vitin 2013, Vellezerit Gashi publikojnë albumin "Kenge Arshikie" Në vitin 2018, Vellezerit Gashi publikojnë albumin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentOj Toka E Kosoves (2018)

Kenge Arshikie (2013)

Drit Prishtines (2011)

Bilbilat E Dugagjinit (2011)

Dasma Kosovare 2

Dasma Kosovare 1

Dy Zoj T'malit


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vllezerit Bajra

Grupi Folklorik Hajvalia

Vellezerit Bardheci

Bijte E Marash Krasniqit

Vellezerit Zogaj

Vllezrit Lamallari

Grupi Dumoshi

Vëllezërit Plakiqi

Rapsodet E Lumes Kukes

Vellezerit Gojani

Tags: Vellezerit Gashi, Vllezerit Gashi, Vllezrit Gashi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet