Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vellezerit Lleshi - Qyteti


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/07/2014

2014-07-12T12:30:45


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qyteti" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kushtrim Hoxha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ndjej se era e lehte po fryn
Shikoj si lulet çelin
Ndjej atmosferen e qytetshme
Ndjej atmosferen e merzitshme
Ndjej atmosferen e çuditshme

Kete qytet ku une ti jetojme

Tani dhe era era lehte po fryn
Pikat e shiut ne fytyre i ndjej
Ne kete qytet

Ref...
Qytet ku bie shi dritat ndalen
Qytet kur bie shi mendoj per ty
Qytet ku bie shi lagemi une e ti

Qytet kur bie shi atmosfera e çuditshme
Qytet kur bie shi kafja e vogel punon
Qytet kur bie shi une e ti puthemi
Jetojme dhe duhemi ne qytetin tone

1 2 3 4

Ref...
Qytet ku bie shi dritat ndalen
Qytet kur bie shi mendoj per ty
Qytet ku bie shi lagemi une e ti

Qytet kur bie shi atmosfera e çuditshme
Qytet kur bie shi kafja e vogel punon
Qytet kur bie shi une e ti bejme dashni
Jetojme dhe duhemi ne qytetin toneMë Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...