Audio

Vellezerit Lleshi - Dashuri E Vertet


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/10/2012

2012-10-01T21:57:32


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri E Vertet" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Lleshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Valton Krasniqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Shum veshtir e kam pa ty te jetoj n'vetmi
e pys veten ne vetmi pse me ke dashuri

ne zemren time ti një zjar e ke dhez
u largove ti nga unë me a pate leht (2)

- Refreni-
Krejt qka pata unë, ti kam falur ty, te
besova shumë, dhe në dashuriii
nëse don tmë kthehesh prap ende
nuk është vonë ,
ti harojm të gjitha edhe një here
t'vazhdojm për dashurin e vertet
ende nuk është von ,
për dashurin e vertet
ende nuk është von .

II
Dhe pse je fajtore zemra prap të don
Zoti e ka krijuar gjdo njeri të gabon

në zemrën time ti një zjar e ke dhez
u largove ti nga un me a pate leht (2)

-Refreni-
Krejt qka pata unë, ti kam falur ty,
te besova shumë, dhe në dashuriii
nëse don tmë kthehesh prap ende
nuk është vonë,
ti harrojm të gjitha
edhe një her t'vazhdojm për dashurin e vertet
ende nuk është von,
për dashurin e vertet ende nuk është von.Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...