Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vellezerit Lleshi - N'beligrad N'mes Stadionit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'beligrad N'mes Stadionit".
3. Video është e këngës "N'beligrad N'mes Stadionit", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - N'beligrad N'mes Stadionit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

18/10/2014

2014-10-18T17:23:12+00:00Nam i zi i ka ra Serbise
Tek luftojne djemt e Shqipnise
Dyzetmije stepe kan mbete
Me goje hapur tue kqyre perpjete
Nuk po shohin a spo u bajne drite
Dicka nqiell ashte tue u valvite
Spo u besojne syve te vet
Shqipja jone me krah te lehte
Po veshtronte djemt e vet.

Jan tmerrue krent e Serbise
Kur kan pa ata bacen Ise
Isa Begun Sokol mali
N’krah te djathte Ismail Qemajli
Tash ma shume se njiqind vjet
Po zbret Shqiponja lehte e lehte
N’dore t’sigurta t’djemve te vet
Me i tregue Serbise çetnike
Sot po bajme SHQIPNINE ETNIKE

Dyzetmije qysh kan qellue
Nuk po din kah me fillue
Po u djeg varra jan terbu
Shajne e truejn ata pa pushu
Ktu Shqiptaret kush tha me i pru?
(shiko video arkiven) “vuçiçu pederu”.

S’vonoj shume e u hap dera
Zbritnin bishat nga arena
Lufte po ban gladiatori
Jo prej qefi po prej zori.

Turr po ban i biri i shkines
Me qellue djalin mas Shpines
Me gjuhe t’flliqt pa zgjedhun mjet
N’kapitenin ashte ndeshun keq
Si luan n’shpine ju gjue atij
N’dhe per s’gjalli po don me shti

Kadal shka qka je terbue
Se skem ardh ktu me luftue
Po loje Futbolli per me lue.

N’kofte nevoja me t’thye granicen
Une ta ngjalli Azem Galicen
N’kofte nevoja me t’vra ushtarin
Ta ngjall prap Adem Jasharin

Per t’ruejt Kombin e Vatanin
T’dhefsha Europe Kampionatin.

Münsingen, 15.10.2014
Niman Miftaraj


Ky tekst u dërgua nga Miftaraj
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet