Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Lleshi - Coronavirusi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Coronavirusi".
3. Video është e këngës "Coronavirusi", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Coronavirusi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

12/03/2020

2020-03-12T21:23:08+00:00Hej prap nga Kina e Mao Ce Dunit,
na ka ardh virusi i fundit.
Në ekran doli i gjati,
thotë ‘or popull bonu gati’.
Na ka ardh virus korona,
s’po na len në hallet tona.
Merrni vesh ç’a ju them unë,
me i la duart me sapun.
Mos me ç’u dorën ku s’duhet.
Hej mos me u kru as kur të kruhet.
Hej sa ka ardh virus korona.
Dasëm bojnë farmacitë tona
Rrisin çmimet për dekik.
Maska gjen vetëm me mik.
Analistë e gazetar,
ne ekran tash të pare.
Dje një plak ka ndërrue jetë,
Sa i pat mush 98,
Në për studio nisin vajin
Hej krej virusit ia lanë fajin.
Hej jemi popull me traditë,
Nuk e njofim fjalën frikë,
I kem zemrat prej çelikut.
Kala buzë Adriatikut,
Dhe kësaj herë si gjithmonë,
Na kët luftë do ta fitojmë,
Për mjekësi të parët jemi,
dhe vaksinën gati e kemi.
Hudhra, spec e raki fshati,
Hej ik virusi në pikat e vrapit.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet