Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vida Kunora & Arben Gjeloshi - Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme".
3. Video është e këngës "Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme", por nuk këndohet nga Vida Kunora & Arben Gjeloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vida Kunora & Arben Gjeloshi - Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Arben Gjeloshi

30/12/2016

2016-12-30T17:47:59+00:00Arbeni:
Ah moj gru, moj gruja jeme
Lumja ti per mu
Qysh se erdhe n'deren teme
Zoti t'ka beku
Boll e bukur ti ke qene
Je ba ma e mir
Lutju Zotit ti moj gru,
Qe sjam burr i vshtir.

Vida:
Nigjo mir o burri jem
Cka po du me t'than
100 her t'kam fal o burr
1000 her t'kam nxan
Nigjo mir o ti mor burr
Cka du me t'kallxu
Pasha Zoten burri jem
Ma smuj me t'duru.

Arbeni:
Ah moj gru moj gruja jeme
Mu mke pa behane
As raki, as bixhoz, as neper mejhane.
Vec 1 gja e lumja gru
Babes i kam ngja
Grat e huja, grat e mira,
Nuk muj t'rri pa i pa.

Vida:
Ku do t'shkosh e ku do t'knosh
Te un ke me ardh
Ska ma t'mir se gruja jote
Pac faqen e bardh
Tana shkojn, e tana vijn,
o ne pune te vet
Ska ma mir o burri jem
Te un ndjehesh mbret.

Arbeni & Vida
O ti koshe gezu me gru
Bona pak hajgare
E di mir o burri jem mke pas nafak t'madhe
Se tan boten me ma fal
Un vec ty te du
Se nuk baj un pa ty
E as ti pa mu...


Ky tekst u dërgua nga EriBklyn
Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet