Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vikena Kamenica & Sidrit Bejleri - Lule T'bukura Sjell Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  31

Gur' dashniet je o vashë për mu,
Je burim i lumtunisë.
Or't ma t'bukra me ty kam kalu,
N'kraht e tu tuj u molisë. (përkdhel)

O sa andrra, sa kujtime
Ka prej tejet zemra ime,
Që na lidhën mos me u nda,
Syn' i han's veç i ka pa.

Lule t'bukra sjell pranvera,
Bashk' me ty dhe g'zime tjera,
Dalim fushash me i shiju,
Un' me ty e ti me mu.

Sonte hana djal asht tuj m'diftu
Për shum' t'rinj si un e ty.
Ndoshta me zili asht tuj t'shikju
Se s'ka shok n'dashni me shfry.

O sa andrra, sa kujtime,
Ka prej tejet zemra ime,
Që na lidhën mos me u nda,
Syn' i han's veç i ka pa.

Lule t'bukra sjell pranvera,
Bashk' me ty dhe g'zime tjera,
Dalim fushash me i shiju,
Un' me ty e ti me mu.

Çifte t'bukra sonte paskan dalë,
Me zili rrin' tuj shikju.
N'krah' sho-shoqit i flasin t'amlat fjalë,
T'lum si sot gjithmonë me shku.

O sa andrra, sa kujtime,
Ka prej tejet zemra ime,
Që na lidhën mos me u nda,
Syn' i han's veç i ka pa.

Lule t'bukra sjell pranvera,
Bashk' me ty dhe g'zime tjera,
Dalim fushash me i shiju,
Un' me ty e ti me mu.


Ky tekst u dërgua nga Diana-justi-shkoder   Persa   bledipadova

Vikena Kamenica & Sidrit Bejleri - Lule T'bukura Sjell Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule T'bukura Sjell Pranvera".
3. Video është e këngës "Lule T'bukura Sjell Pranvera", por nuk këndohet nga Vikena Kamenica & Sidrit Bejleri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vikena Kamenica:


Komente 0