A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Simoni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
(1942-2013)  
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Violeta Simoni është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Këngëtarja Violeta Simoni lindi më 10 tetor 1942 në kryeqytet. Ajo që në moshë të re u angazhua në veprimtari artistike që lidheshin me muzikën dhe aktrimin. Pasi mbaroi Liceun Artistik, ajo punoi si mësuese muzike, ndërsa paraqitja e saj e parë skenike ishte pjesëmarrja në Festivalin e Radio Televizionit Shqiptar në 1962-shin. Ajo u përfaqësua në këtë aktivitet me këngën “Mos më qorto” ku arriti të marrtë çmimin e tretë. Violeta Simoni e vazhdoi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Jolanda Dhamo

Bruna Sota Hoxha

Myfarete Laze

Nertila Koka

Justina Aliaj

Alida Hisku

Zeliha Sina

Morena Reka

Ema Qazimi

Lindita Theodhori


Tags: Violeta Simoni

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019