Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Selimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  181
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vjollca Selimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Vjollca Selimi eshte e martuar dhe ka nje vajze qe quhet Sidorela. Shkollen fillore 8 vjeqare e kreu, ne fshatin Zaskok, shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Ferizaj "Qesk Zadeja". Ndersa studimet i ndjek ne Prishtine ne fakultetin Artet muzikore. Punon si mësimdhënëse e kultures muzikore. Vjollca ka bashkpunime me shum kengetare. Kengetarja e madhe Ferizajase kendimin e kishte filluar qysh ne moshen 8 vjeçare e deri ne ditet e sotme ku arriti n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Shkurta Selimit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

5 🔥

Live 2015 (2015)

★★★★★

Kalle Vllau Jonë Me Raketa (2012)

★★★★★

Cuni I Vogël Do Llokum (2012)

★★★★★

As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet (2011)

★★★★

Tani Je Me Tjetren

★★★★★

Ku E Begenise

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Vjollca Selimi

Komente 5