Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Selimi - Linda Linda  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Tani Je Me Tjetren"

Komente

Asnjë Koment

03/12/2014

2014-12-03T08:30:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Linda Linda" kënduar nga Vjollca Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vjollca Selimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mentor Kurtishi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pse s`po dal me ju shoqru
Mos me pytni shokt e mi
Nuk jam më ai i vjetri
Më n`dryshoj një dashuri

Në vetmi e gjej qetësin
Më ngushllojn fotografit
Ndoshta më s`ka me t`pa
Por kshtu më kalojn mërzit

Ref:
Linda Linda Linda
Pse s`don dashurin më
Prej kur shkove Linda
Liiiiindaa(2herë)

Sa dit malli i numrova
Sa netë gjumin kam harru
Me gjakun e plagve t`mia
Sa herë emrin ta kam shkru

Në vetmi e gjej qetsin
Më ngushllojn fotografit
Ndoshta ma s`ke me m`pa
Por kështu m`kalojn mërzit

Ref:
Linda Linda Linda
Pse s`don dashurin më
Prej kur shkove Linda
Liiiiindaa(2herë)

Ref:
Linda Linda Linda
Pse s`don dashurin më
Prej kur shkove Linda
Liiiiindaa(2herë)

Ref:
Linda Linda Linda
Pse s`don dashurin Linda
Prej kur shkove Linda
Liiindaaa

Ref:
Linda Linda Linda
Pse s`don dashurin më
Prej kur shkove Linda
Liiiiindaa(2herë)

Ref:
Linda Linda Linda
Pse s`don dashurin Linda
Prej kur shkove Linda
LiiindaaMë Shumë Këngë Nga Vjollca Selimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet