Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjosa Selmani - Minuku Dhe Elefanti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Minuku i vogel s'dinte qka me ba
Me nje elefant kishte ra n'bela
Se elefanti friken ia ka
Filma t'vizatuar Minuku kishte pa.

Ik leshoma rrugen
E sheh qe ma ke zan
Se ti ngrehi vesht e gjate
Pom dole n'mejdan.

E ik leshoma rrugen
E sheh qe ma ke zan
Se ti ngrehi vesht e gjate
Pom dole n'mejdaaaan.

Ref 2x

Ngjitja,shtrengoje
Gjuje,rrotulloje
Majtas edhe djathtas
Karate qelloje,
Ngjitja per hunde
Ngjitja per fyti
Minuku elefantin gati qe e mbyti.


Ky tekst u dërgua nga ArmondaaaaVjosa Selmani
Publikimi: 08/07/2012
Muzika: Fatos Canolli
Orkestrimi: Naim Krasniqi
Teksti: Artan Shehu
Festivali: 42-Të Mbarëkombëtar - Shkodër 2004Vjosa Selmani - Minuku Dhe Elefanti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Minuku Dhe Elefanti".
3. Video është e këngës "Minuku Dhe Elefanti", por nuk këndohet nga Vjosa Selmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjosa Selmani:


Komente 0