Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Alia - Cik E Cik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Strof 1
Kam nje hall e s'e them dot
U be qe nga dje dhe sot
Me mundon kjo zemra ime
Se cfare ka' nuk po ma thote

Strofa 2
Me duket se eshte sevda
Nga ato qe bejne h'ata
E kuptova me ka zene
Dashuri emrin e ka

Ref 2x
Cik e cik ma morre zemren
Cik e cik e pak nga pak
Po ta them se shume te dua
Edhe po i vë kapak

Strofa 3
C'kisha dje do ta them sot
Se shpirti nuk e mban dot
Koke e kembe un kam rene
Veten mos ta gë'njej kot

Strofa 4
Aman c'te mendoj me pare
Le te dale ku ' te dale
Dashuria kur te ze
Hapi rruge mos bej fjale.


Ky tekst u dërgua nga Aurel JaupiVojsava Alia
Publikimi: 21/09/2022
Muzika: Krenar Seiti
Teksti: Krenar Seiti
Orkestrimi: Vani Rushiti
Saxophone: Devis Kaziu
Guitar: Fabian Metka
Bass: Viktor Rushiti
Audio: Bio RecordsVojsava Alia - Cik E Cik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cik E Cik".
3. Video është e këngës "Cik E Cik", por nuk këndohet nga Vojsava Alia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:


Komente 0