Më mbaj mend (për 1 muaj)

Voltan Prodani - Dilema E Saj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

1.
Do kaloj prap dhe ne sdo jemi te dy prane
Do te sillesh neper rrugica
E do pyesesh veten ti
Pse e humbe dashurine,
Kush nga ne e kishte gabim!

2.
Ti kur me thua sdua, bejbi
Me beso, une nuk te besoj
Ti ne cdo fjale qe thua,
Une dyshoj per to, dyshoj

3.
Se ti, nuk je ajo qe je
Se asnjehere ti sje dashuruar
Se ti veten tende nuk e njeh
Dashurine ti vetem ke mashtruar

4.
Ref.
Vitet kur te kene kaluar
Nuk do jemi te dy prane
Dhe atehere do kesh kujtuar
Ato fjale qe nuk i thame
Do te sjellesh ti ne mendje
Ato enigma pa kufi
Dhe do pyesesh kush nga ne
E kish gabim

5.
Ti kur me thua, sdua
Dyshoj une tek ty dyshoj,
Se ti nuk je ajo qe jo
Asnjehere ne jete nuk ke dashuruar
Se ti veten tende nuk e njeh
Dashurine ti vetem ke mashtruar

6.
Ref.
Vitet kur te kene kaluar
Nuk do jemi te dy prane
Dhe atehere do kesh kujtuar
Ato fjale qe nuk i thame
Do te sjellesh ti ne mendje
Ato enigma pa kufi
Dhe do pyesesh kush nga ne
E kish gabim
Voltan Prodani
Publikimi: 06/06/2009
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 9
Muzika: Voltan Prodani
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Voltan Prodani
Video Produksioni: Alexander Video
Produksioni: Volart Records (C&R)


Voltan Prodani - Dilema E Saj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dilema E Saj".
3. Video është e këngës "Dilema E Saj", por nuk këndohet nga Voltan Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Voltan Prodani:


Komente 0