Më mbaj mend (për 1 muaj)

Voltan Prodani - Endem Neper Ere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14

Yjet lart!!...i fshehu qielli
Ate nate... kur binte shi
Ta dish... sa te kam pritur,
Gjithcka.. je vetem ti
(Te dua dhe prane te ndjej)
(Te dua per jete te them)..

Nje dite mungonte dielli
Si ta ngrohja shpirtin tim?
Te dua dhe prane te ndjej
Te dua... perjete te them..

Ref.
Se ti je...gjithcka ne bote
Pa ty dielli, ngjan i ftohte...
Se ti s’je per mua thjesht... nje iluzion

(Degjo zemren, qe te do..)
(Dhe cdo fjale, qe thote ajo!!)
Se ti s’je per mua thjesht... nje iluzion

Sa (shume) te desha
Dhe prap te dua
Ti (je).. gjithe bota.
je, per mua...

nga larg, vjen nje mesazh
si zog...shpirtin ma ngrohu
Ti kurre...s’me ke harruar
Dhe pse koha... iku shpejt..
(Te desha dhe prap te ndjej...)

Dhe pse larg prej syve,
zemra ime prane te ndjen..
Do te rendem une prane teje...
Nese ti nuk vjen
Te ngrihem lart mbi rete (te endem)
i vetem neper ere...
Do ta marr me vehte diellin...
Do ta sjell...

Ref.
Se ti je...gjithcka ne bote
Pa ty dielli, ngjan i ftohte...
Se ti s’je per mua thjesht... nje iluzionPublikimi: 04/12/2016
Festivali: Kënga Magjike 2016
Muzika: Voltan Prodani
Teksti: Zhuliana Jorganxhi
Orkestrimi: Voltan Prodani


Më Shumë Këngë Nga Voltan Prodani:


Komente 0


Voltan Prodani - Endem Neper Ere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endem Neper Ere".
3. Video është e këngës "Endem Neper Ere", por nuk këndohet nga Voltan Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.