Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Xeni & Zenel Doli - Kanarina

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanarina".
3. Video është e këngës "Kanarina", por nuk këndohet nga Xeni & Zenel Doli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xeni & Zenel Doli - Kanarina  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Gezuar"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Zenel Doli

01/12/2015

2015-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kanarina" kënduar nga Xeni & Zenel Doli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adea Latifi - Kanarina

kam një kanarin të vogël
me të kënaqem gjat gjith kohës
është e bukur ka ngjyr të verdh
syqka të vogla scep të mbrehtë
këndo këngën që e di
me tinguj të ngroht e melodik
fluturon lart sa nuk du
pastaj kthehet më jep puthje
kanarina ime e vogël
nuk mlargohet mua prej dorës
më rrin afër aty ku jam
këndon kur nuk qan
kur un nisem për në shkollë
ajo mërzitet vet në obor
sa po kthehem shpejt nxiton
më përqafon dhe këndon

Fatma Zyberi - Kanarina

Kanarin moj sa te du e
Se ti ambel moj kendon x2

Hej hej hej hej

Çohem heret ne mengjes
Kur aq bukur ligjeron x2

Ref...x2
Thuja kanges kanarin
Sebashku me bilbilin o
Sebashku me bilbilin o
Zemrat na i gezo

Te kem pran kam deshire
Por ti koken nuk e kthen x2

Hej hej hej hej

Zog i bukur zogu i mire
Zani yt me mallengjen x2

Ref...x3
Thuja kanges kanarin
Sebashku me bilbilin o
Sebashku me bilbilin o
Zemrat na i gezo
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet