Live Video

Xhavit Avdyli - Kenge Per Pavaresine  (Feat. Veli Sahiti)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Featuring

Trix (Veli Sahiti)

Këngë e albumit:

"Të Kërkoj"
I
Bjeshkë të larta zbritni posht
Fushav t'buta jep lavdi
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Diell ta bëjmë këtë iliri
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Ta kremtojmë këtë ditë të madhe
Diell ta bëjmë këtë iliri

Refreni ***
Zbret shqiponja nga flamuri
N'prekaz ulet mbi një guri
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi

II
Ju o trima n'përmendore
Ju të mbetur dhe pa varre
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Pavarësia rrënjët ka në gjak
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Në kë këtë fest të jemi bashkë
Pavarësia rrënjët ka në gjak

Refreni ***
Zbret shqiponja nga flamuri
N'prekaz ulet mbi një guri
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi
Shkon dhe m'bushet krenari
Për tu shkrirë në pavarësi
Për tu shkrirë në pavarësi


Më Shumë Këngë Nga Xhavit Avdyli:

Më Shumë...