A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xheki & Bajram Gigolli - Moj Serbi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/07/2011

2011-07-28T10:15:34

See Also

Bajram Gigolli

Song from the album:

"Mega Hite 2011"Sorry, this song lyrics is not yet available "Moj Serbi" sung by Xheki & Bajram Gigolli.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Moj Serbi".
The music video from Xheki & Bajram Gigolli attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Viola - Moj Serbi

o moj Serbi o moj serbi
murin ta prisha mu pom
thojn o Sali Berisha

Moj serbi murin ta
kalli se mu mthojn o
Adem Jashari

O moj serbi o moj serbi
o ta qita tymin mu pom
thojn Ramush Hajradini

Oj serbi murin ta prishi
se mu mthojn Zahir
Pajaziti

Oj serbi murin ta rrxova
se mu pom thojn Ibrahim Rugova

Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipria
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe asht Shqiptaria 2x

veq një lot pikon si ar
se me shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
për UQK kangës ja mora

e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora

Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipria
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe asht Shqiptaria

Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipria
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe asht Shqiptaria

Gjovalin Shani - Moj Serbi

Hej moj Serbi moj Serbi moj shtrige e zeze
As n'shpi tande moj s'paske bese
Tan Evropa per ty thone
Pse ke frike flamurin tone

Lene shqipen ne troje te veta
Mos na i prek o plaget e vjetra
Para sysh pse te hapet o varri
Kur po te vjen Ismail Qemali

Beograd pse po te del tymi
Kur po shfaqet Boletini
Pse ke frike ne vatren tande
Per emblemen ilirjane

Moj Serbi moj shtrige çetnike
Pse ke frike more Shqipnine etnike
Mos harro moj bija e shkines
Jem sternipat e Judbines

Shqipja s'rrin pa burra shteti
Pse te bojne tym e fol me veti
Kur na u hoqe ti nga syte
Ka linde shqipja o per here te dyte

Ky flamur do te valoje gjithmone
O se eshte ngrite o mbi gjakun tone ani hej

Keli - Moj Serbi

Eeeeeeeej ooooooh
moj Serbi moj shtrig e vjeter
ti ne Kosov qka don tbojsh qeter
lidh me pranga ajt kom e dur
oh ne shpi te vet qysh i thu i huj
brez mas brezi o djal e bab
o jan fajtor pse jan shqiptar
kur Kosoven na mbuloj gjaku
fest te madhe ajt bajke Beogradi.

Eeeeeeeeeeeeej
mbaj metat o numrojn votat
o Beogradi poi cakrron gotat
kushtetuten e serbomarit
e miratojn o si ngjyr te tankit
o nuk harrun o kalit mei than
ec perpara deri ne Tiran
o mos e shih Tiranen ne anderr
je i ri e te qet buza tomel.

Eeeeeeeej ooooh
meja prek o qellin Shqipris
rufe te madhe i qon Serbis
na gatojn barut e hekur
gjeneral i thojn ushtris vdekur.

Oj Serbi pot flet shqiptari
oooooooooooooooh
ki kujdes larg ajt more
durt nga zjaaaaarriiiiii.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019