Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ximi - Pse Me Shtine Te Gjalle Ne Dhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

I
Ka dite qe po me ndjek
Me leshohesh e me prek
Ti vjen me hidhesh ne gji
Me zgjon at dashuri

Por ajo pervlon
Dhimbjen ma trazon helmon
Prap me pushton
Si t’ja beje se di
Ah kjo dashuri u kall
Perseri

Rref.
Ku me shpje
Me kto puthje ti me nxeh
Pse me shtine te gjalle ne dhe
Ne gjirin tim ti bjen e flen e flen

E c’te bej

Veten s’mundem ta frrenoj
Bukurin kur ja veshtroj
E mberthej e ledhatoj
S’kam faj
Jo

II
Gabim s’eshte tek une
Se vashe te deshta shume
Faj ke faj vetem ti
Kete gje fort mir e di

Por ajo pervlon
Dhimbjen ma trazon helmon
Prap me pushton
Si t’ja beje se di
Ah kjo dashuri u kall
Perseri

Rref.
Ku me shpje
Me kto puthje ti me nxeh
Pse me shtine te gjalle ne dhe
Ne gjirin tim ti bjen e flen e flen

E c’te bej

Veten s’mundem ta frrenoj
Bukurine kur ja veshtroj
E mberthej e ledhatoj
S’kam faj
Jo

Ky tekst u dërgua nga  nitaPublikimi: 10/06/2007
Muzika: Ocko Vasilkovski
Teksti: Qamil Aliu
Orkestrimi: Ocko Vasilkovski


Më Shumë Këngë Nga Ximi:


Komente 0


Ximi - Pse Me Shtine Te Gjalle Ne Dhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Me Shtine Te Gjalle Ne Dhe".
3. Video është e këngës "Pse Me Shtine Te Gjalle Ne Dhe", por nuk këndohet nga Ximi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.