Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xum Allushi & Sajmir Misku - Pa Ngjyre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11

Se premtimet i kujtoj akoma
U harrove u largova
U largove u harrova
Rrugen tende ti e more
Rrugen time un e zgjodha

Kushim plane shum mendime
Tash je larg nga vetja ime
Gjithmon mbetesh ne kujtime
Shpesh te shoh ty ne vegime
Se ti vetem mu me le
(6x) Sot ku je

Koha s kthehet dot me pas
Un kurr si ti nuk kisha has
Shiu supin mu ma lag
Skam ku qaj e ku bertas
Si hije me ndjek permas
Cdo puthje perqafime qe ne i lam pas
Se vazhdojm perpara me mendje zemer te ndara
Me kemb ne tok e para
Besimi n Zot e pandara
Cdo gje shifet bardh e zi
E ndertum dashnin fortes
U zhduk si me magji
Ref
Fjalet premtimet qe mi dhe
Dashnin qe pate ku e le
Me thuaj sot, me thuaj sot
Se me dy nuk jemi ne
Syri im me nuk te sheh
Ti ku je sot,ti ku je sot

Njeri tjetrin e prem n bes
E dham fjalen per martes
Ti me vellon e bardh
Prishet endrra ne mengjes
Zgjohem,cdo gje duket pa kuptim
Pa motivim,pa inspirim
Pa rrahje zemre,pa nje vazhdim..
Motivi i ksaj jete ishe ti
Unaza n gisht sa bukur t rrin
A e din?
se ishe gjysma e shpirtit tim
A e din?
Tani mbetem te panjohur te panjohur
A e din?
Se mi more ti 7 ngjyrat
Reflektimi im mungon te pasqyra
Te jem i qet nuk po gjej un menyrat
Se njeri tjetrit ja harrum ne fytyrat
Te gjitha ikin me kohen
Se plaget do te sherohen
Po shenjat gjithmon dallohen
Ajo cka thyhet mo nuk bohet
Si nje got e thyer
Kjo dashni dallohet
Copa copa shnderrohet

Ref...


Ky tekst u dërgua nga lela & leo lugaXum Allushi & Sajmir Misku
Publikimi: 25/10/2017
Teksti: Xum Allushi
Video Produksioni: MAX Production


Xum Allushi & Sajmir Misku - Pa Ngjyre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ngjyre".
3. Video është e këngës "Pa Ngjyre", por nuk këndohet nga Xum Allushi & Sajmir Misku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0