Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ylber Idrizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Rashçe-Shkup 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ylber Idrizi është një këngëtar i njohur. Ylber Idrizi e ka jo vetëm të krijuar muzikën por edhe trashëgim nga babai i tij. Idriz Çilafi babai i ndjerë i këngëtarit Ylber Idrizi ishte një këngëtar shum i njohur në botën e muzikës folklorike. Ai jetoi dhe veproi gjer në vdekje nën tingujt e muzikës së mirëfillt folklorike shqipe, ishte admirues dhe profesionist i lartë andaj shquhej si një ndër RAPSODËT më të mirë në trevat Shqipëtare. Dashuria dhe Atdhetarizmi i të krijuarit dhe kënduar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtareUrime Ditëlindjen (2015)

Live (2013)

Jeta Vazhdon (2012)

Knaqu Zemer (2011)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Qendrim Lutfiu

Miki

Evzi Kaja (Xiu)

Ylker Baliu

Shpresim Zylbehari

Fifty

Behar Lekaj

Samir Aliu

Papushi

Julian Lekocaj


Tags: Ylber Idrizi

Ylber Idrizi në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet