Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  413
 • Vendlindja:
 • Tepelene 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ylli Baka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Ylli Baka eshte me orgjine nga Tepelena dhe nip ne Skrapar. Banon ne Tirane me familjen e tij. Sot Ylli Baka eshte nje nga zerat me te preferuar dhe nje nga emrat me te njohur te muzikes popullore ne te cilen perket zeri i tij dhe nuk e tradheton ate zhaner. Ylli Baka gjat dimrit ndodhet neper koncerte me shume jashte shtetit si ne Europe ne Amerike dhe ne Australi. Kurse Ne behar punon me teper ne Shqiperi. Ka Qene Emigrant ne Itali dhe Greqi at...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

5 🔥Kenga Mjalt I Dashurise (2015)

★★★★

Live (2013)

★★★★★

Rruget E Fatit (2012)

★★★★★

Rruge E Mbare

★★★★★

Fllad Jugu

★★★★★

Mall Nga Larg Vol. 1

★★★★★

Kenget E Vendit Tim

★★★★

2010

★★★★★

Mall Nga Larg Vol. 2

★★★★

Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (12)

8
3
3
2
5
2
7
5
7
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Arjan Korkaj

Hajredin Gjeta

Spiro Roko

Bledar Sejko

Reshit Boka

Fred Delaj

Elton Deda

Arben Delaj

Endri Prifti

Bujar Cici

Tags: Ylli Baka


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet